Кінець OpenCFML

Кілька місяців тому ми згадували про створення дорадчого комітету з CFML, що мав би займатися розробкою та стандартизацією мови програмування. Плани були серйозні, команда підібралась відповідна.

Але не так сталося, як гадалося. Після тривалого затишшя з’явилися повідомлення про "смерть" проекту.

Спочатку Адам Леман повідомив про те, що Adobe виходить з комітету. Незабаром відреагував і Шон Корфілд, а також і Метью Вудвард, остаточно розв’язавши ситуацію.

В чому ж причини?

В першу чергу недостаток відкритості, що не спонукало учасників до активної діяльності.

Проблематичність пошуку консенсусу, наприклад в стандартизації CFScript в новій версії ACF, призвела до занепаду зацікавлення учасників, що й вилилося в поступове згасання діяльності.

Звісно, не обійшлося від деяких взаємних звинувачень в ігноруванні прийнятих рекомендацій та інших непорозуміннях.

Альтернативою цього року стало створення відкритої спільноти Conventional CFML Wisdom в групах Google, в якій спілкуються в тому числі деякі (колишні й поточні, якщо ще можна так сказати) учасники комітету.

Гадаю, що ця подія не справить великого впливу на спільноту, бо комітет так і не досяг жодних цілей, проваливши затвердження стандарту CFML2009. Але в цілому ситуація малоприємна, хоч і корисна з точки зору досвіду організації роботи зі стандартизації мови CFML, що все одно доведеться колись робити.

Автор: Сергій Галашин | Опубліковано: 27.07.2010 о 12:14 | Категорії: CFML - Community -

Відгуки