Про CFML Advisory Commitee
Сергій Галашин - 02/13/2010
Текст нижче є вільним переказом публікації Getting to Know the CFML Advisory Committee з HOF. В ній розповідається (оповідач Роб Брукс-Білсон) про те, що собою являє дорадчий комітет (Advisory Commitee) з CFML, хто є його учасниками та які задачі він розв'язує.
Комітет було створено з ініціативи Adobe для вирішення двох завдань: стандартизація мови CFML між виробниками двигунів, а також розробка шляху розвитку мови. Окремий наголос робиться на тому, що група фокусується не на платформі ACF, а саме на мові програмування, звідти й назва.
На даний момент до комітету входять: Бен Форта і Адам Леман (Adobe), Шон Корфілд (Railo), Мет Вудвард (Open BD), а також Реймонд Кемден, Пітер Джей Феррел та сам Роб Брукс-Білсон (представники спільноти).
Головною метою було визначено проведення класифікації мови за трьома базовими категоріями для основних виробників:
- Базові. Базові можливості CFML мають бути втілені всіма виробниками однаково та забезпечувати сумісність (переносимість) для коду.
- Додаткові. Не обов'язкові до втілення можливості CFML, але у випадку прийняття до розробки мусять так само бути сумісними.
- Специфічні. Будь-які додаткові можливості мови, що можуть підтримуватися тільки одним виробником, або працювати по-різному, навіть якщо втілені декількома. Сумісність не вимагається.
З липня 2008 року комітет почав обговорювати кожну мітку та функцію з попереднього набору та визначати приналежність їх до одної з категорій голосуванням. В січні 2009 року цю роботу було завершено та опубліковано результати.
Відразу після цього розпочалася робота зі встановлення стандарту мови CFML2009, чимало з якого вплинуло на синтаксис нових можливостей ColdFusion 9, зокрема вже згадувані зміни в CFScript.
Треба зауважити, що далеко не всі пропозиції комітету було враховано, зокрема через нестачу часу (вихід бети відбувся у самий розпал роботи комітету), тому певні відмінності в ACF9 залишилися й у релізі.
На даний момент позиція комітету полягає в тому, щоби решта виробників внесли аналогічні до Adobe зміни та привести стандарт до фактичної ситуації. З великою ймовірністю можна стверджувати, що так і буде.
Відтепер планується оновлювати стандарт мови кожні два роки, і вже розпочалася робота над наступним CFML2011. Цього разу комітет планує бути на гребні хвилі розробки, щоб забезпечувати кращі можливості співпраці для всіх виробників.
Актуальну інформацію щодо роботи комітету, а також опис стандарту мови можна відшукати на сайті OpenCFML.org